ASFİM’DEN DÖNEM SONU VE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI
8 March 2016
2017-2018 Lig Planlaması
14 December 2017
Tümü

Oryantiring Yarışma Talimatnamesi

 1. Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi Oryantiring branşı dört arazi parkurundan oluşmaktadır. Bu parkurlar şubat, mart, nisan ve mayıs aylarında gerçekleşecektir. İlk etap yarışması 16 Şubat 2018 tarihinde Akdeniz Kent Parkı’nda yapılacaktır. Parkurlar 15 gün öncesinde sms yoluyla sorumlu beden eğitimi öğretmenlerine bildirilecektir.
  Okullar Ligi Oryantiring branşı küçükler (kız), küçükler (erkek), yıldızlar (kız), yıldızlar (erkek), gençler (kız), gençler (erkek) olmak üzere toplam 6 kategoriden oluşmaktadır.
 2. Okullar her kategoride 20 kişilik bir kontenjana sahiptir. Asıl takım 5 kişiden oluşmaktadır. Bunun dışında 15 kişilik kontenjanda katılım yapan öğrencilerimiz bireysel olarak yarışacaktır.
 3. 5 kişilik asıl takım içinde en iyi derece yapan 3 öğrencinin sürelerinin toplamı takım puanını oluşturacaktır. Yapılacak olan dört parkur içinde, en iyi derece yapılan üç parkurun ortalaması baz alınarak okul takım sıralaması belirlenecektir.
 4. Okul takımı içerisinde ki oyuncu değişikliği sadece hastalık ve mazeret durumunda, yarışmanın bir gün öncesinde Okullar Ligi tertip komitesine bildirilmek suretiyle yapılabilir. Bu durumda bir kişilik oyuncu değişikliği hakkı bulunmaktadır. Bu değişiklik bireysel yarışacak olan sporcuların arasından yapılacaktır.
 5. Sağlık raporu ve veli izin belgesi kontrolü okul müdürleri ve sorumlu beden eğitimi öğretmenlerinin sorumluluğundadır. Olası bir sakatlık durumda sağlık ekipleri ve ambulans hazır bulunacaktır. (Veli izin belgesi okullar ligi başvuru sayfasında bulunmaktadır www.abbsporhizmetleri.com)
 6. 20 Kişilik başvuru listesinde bulunmayan (tasnif dışı) öğrencilerimiz, sorumlu beden eğitimi öğretmenine sağlık raporu sunmak şartıyla yarışa katılabilecektir. Bu kategori ödüllendirme sisteminin dışındadır.
 7. Bireysel olarak yarışan öğrencilerimizden, dereceye giren ilk üç öğrenci parkur sonunda kendi kategorisinde madalya ile ödüllendirilecektir.
 8. Takım bazında dereceye giren okullarımıza ise Okullar Ligi Kapanış töreninde yapılacak ödül töreni ile kupa ve madalyaları takdim edilecektir. (Her kategoriden dereceye giren ilk üç takıma kupa, her takımın 5 sporcusuna madalya)
 9. Yarışma genelinde Türkiye Oryantiring Federasyonu’nun kuralları geçerli olacaktır. (www.oryantiring.org.tr)
 10. Yarışmayla ilgili itirazlar yazılı olarak Okullar Ligi tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesinin verdiği karar nihai karar olarak sayılacaktır.
 11. Tertip Komitesi; Oryantiring İl Temsilcisi, Yarışma Başhakemi ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı temsilcisinden oluşmaktadır.