SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN
SOSYAL MESAFELİ SABAH SPORU ETKİNLİĞİ

7 Haziran 2021’de Başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı ve zinde yaşamız teşvik için 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren Karaalioğlu Parkı ve Konyaaltı Sahili’nde sosyal mesafeli sabah sporu etkinliği düzenleyecek.

Antalyalılara sağlıklı yaşamın kapılarını aralayan Büyükşehir Belediyesi, spor yaparak sağlıklı bir hayat sürmek isteyen vatandaşları, profesyonel eğitmenler eşliğinde spora davet ediyor. Normalleşme süreciyle birlikte Karaalioğlu Parkı ve Konyaaltı Sahili’nde gerçekleştirilecek sabah sporu etkinliği ile vatandaşlar güne sporla başlayacak. Katılımcılar müzik eşliğinde egzersiz hareketleri ile başlayacakları sabah sporlarına yürüyüş, koşu, bisiklet gibi spor aktiviteleri ile devam edebilecek.
HAFTA İÇİ ÜÇ GÜN
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen ‘Sabah Sporu Etkinliği’ Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç gün 07.00-08.00 saatleri arasında Karaalioğlu Parkı ikinci mirador önünde ve Konyaaltı Sahili Beach Park tenis kortu yanında gerçekleştirilecek. Sabah sporuna katılmak isteyenler mat ve lastik gibi kişisel malzemelerini yanında getirecek. Katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiyi 321 24 70 nolu telefondan alabilecek

Covid -19 Tedbirleri Kapsamında
Sosyal Mesafeli Sabah Sporu
Dikkat Edilecek Hususlar

1. Ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı belirtileri olan ve Covid-19 pozitif bir kişiyle temas riski bulunan vatandaşlarımız sabah sporuna gelmemelidir.
2. Sabah sporu yaparken, sosyal mesafeye dikkat edilerek belirlenen alanlar dışına çıkılmamalı, eğitmenin uyarıları dikkate alınmalıdır.
3. Sabah sporu için gerekli olan mat, lastik ve havlu gibi malzemelerin spora gelecek olan kişiler tarafından getirilmesi gerekmektedir, idare tarafından ayrıca bir malzeme verilmeyecektir.
4. Havaların sıcak olması nedeniyle bol sıvı alınması gerektiğinden spora gelecek kişilerin yanlarında yeterince su bulundurması yararlı olacaktır.
5. Sabah sporuna gelmek isteyen vatandaşlarımız 321 24 70 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alabilir ve iletişim için whatapp gruplarına dahil olabilirler.

BÜYÜKŞEHİR’DEN E-SPOR TURNUVASI

Dereceye giren oyuncular ödüllerini aldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Akdeniz Üniversitesi E-spor Topluluğu iş birliği ile Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen ‘Antalya FIFA 2020 E-spor Turnuvası’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Tek maç eleme usulü yapılan turnuvada Hüseyin İlkaya birinci oldu.

Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşen ‘Antalya FIFA 2020 E-spor Turnuvası’ çekişmeli maçlara sahne oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Akdeniz Üniversitesi Elektronik Spor Topluluğu iş birliğinde düzenlenen turnuvada 128 oyuncu dereceye girebilmek için mücadele etti. Pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleşen turnuvada son dörde kalan Hüseyin İlkaya birinci, Fırat Uğur ikinci, Cem Akkuş üçüncü, Alkım Utku Uç ise dördüncü oldu.
HÜSEYİN İLKAYA BİRİNCİ OLDU
Gün boyu süren turnuvaya katılan tüm oyunculara spor çantası, Antalyaspor forması ve madalya hediye edildi. Turnuvanın birincisi Hüseyin İlkaya 3 bin liralık ödülün sahibi olurken, İlkaya ödülünü Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Türker Ahmet Özay’dan aldı. Turnuvanın ikincisi Fırat Uğur ise 2 bin TL’lik ödülün sahibi olurken Uğur’a ödülünü Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yakup Deveci verdi. Fırat Uğur, turnuvada keyifli zaman geçirdiklerini belirterek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda Başkanımız Muhittin Böcek de sağlığına kavuşur ve bir sonraki turnuvada onu da aramızda görürüz” dedi.
TURNUVANIN DEVAMINI İSTEDİLER
Turnuvanın üçüncü olarak bin TL’lik ödülün sahibi olan Cem Akkuş ise ödülünü Akdeniz Üniversitesi E-Spor Topluluğu Başkanı Furkan Büber’den aldı. Akkuş turnuvada emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu tarz turnuvaları yaşadığım şehirde görmek çok güzel. Antalya Büyükşehir Belediyesine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu tür turnuvaların daha da gelişerek devam etmesini dilerim” diye konuştu. Turnuvanın dördüncüsü Alkım Utku Uç’a ise madalya, futbol topu ve Milli Takım forması hediye edildi. Uç’a ödülünü Akdeniz Üniversitesi E-Spor Topluluğu Başkan Yardımcısı Berk Dengiz verdi.

Gençler doğayla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Gençler Doğayla Buluşuyor” etkinliği kapsamında Trebenna Antik Kenti- Geyik Bayırı’ parkurunda doğa yürüyüşü düzenledi. Ücretsiz etkinlikte 40 genç, doğa ile baş başa bir gün geçirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin sosyal, kültürel ve sportif yaşantısına katkı sağlayabilmek, onları Antalya’nın doğal ve tarihi güzellikleriyle buluşturabilmek amacıyla doğa yürüyüşü düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Akdeniz Dağcılar Birliği Derneği (ADAB) işbirliği ile gerçekleşen “Gençler Doğayla Buluşuyor” etkinliğine 40 genç katıldı.
SINIRLI KONTENJAN
Gençler, Trebenna Antik Kenti- Geyik Bayırı parkurunda 8 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı kontenjanla gerçekleştirilen yürüyüşte gençler şehrin stresinden uzak, doğa ile baş başa bir gün geçirdi. Herhangi bir olumsuzluğa karşı Büyükşehir Belediyesi sağlık personeli yürüyüşte hazır bulundu. Katılımcılara yürüyüş boyunca sıvı ve gıda takviyesi yapıldı.
MASKEM SENİ MASKEN BENİ KORUR.
Katılımcı gençler, pandemi nedeniyle maske takmanın önemine dikkat çekmek amacıyla yürüyüş alanında büyük bir maske açtı ve “Maskem Seni, Masken Beni Korur” mesajı verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin doğa yürüyüşleri çeşitli yaş gruplarına yönelik olarak farklı parkurlarda sürecek.

BASIN DUYURUSU

Büyükşehir Belediyesi, Antalya İl Milli Müdürlüğü, Antalya   Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Antalyaspor A.Ş. ile Özel Akdeniz Şifa Hastanesi iş birliğinde düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi müsabakalarının ;

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12.03.2020 tarihli ve 5339784 sayılı yazısı ile  Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan ‘’2019-nCoV’’ adlı yeni koronovirüs vaka sayısının komşu ülkelerde de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde artmakta olduğu müşahede edildiği, virüsün  etkilerinden korunmak amacı ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi/özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımı ile yapılması planlanan il/ilçe ,ulusal ve uluslararası düzeydeki sosyal etkinlikler (toplantı,çalıştay,sempozyum,konferans forum,ödül töreni,spor müsabakası,yarışma vb.) tedbiren iptal edildiği bildirilmiştir.

 

Bu itibarla; Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi Etkinliği, söz konusu tedbirler kapsamında geçici olarak durdurulmuştur.

Okullar Ligine katılan tüm okulların yönetici, beden eğitimi öğretmeni ve öğrencilerine ilanen duyurulur.

Gençlik Haftası Spor Şenlikleri kapsamında Oryantring Turnuvası büyük bir coşkuyla yapıldı.

Gençlik Haftası Spor Şenlikleri kapsamında Sokak Basketbolu Turnuvası büyük bir coşkuyla yapıldı.

ABB Okullar Ligi 2015-2016 Sezonu Açılışı büyük bir coşkuyla yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Birimler Arası Futbol Turnuvası

Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı birimler arasında yapılan Futbol Turnuvası kıyasıya mücadele ile devam etmektedir.

 FOTOĞRAFLARIN DEVAMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sagalassos - Yeşilbaş Köyü Doğa Yürüyüşü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, birimlerinde çalışan belediye personelinin katılımı ile 26 Nisan 2015 Pazar günü Sagalassos Antik Kenti – Yeşilbaş Köyü – Burdur etabında doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü‘nce gerçekleştirilen, Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) ve Anadolu Hastanesi’nin destek verdiği doğa yürüyüşünde katılımcılar çiçeklerle kaplı güzergahta baharın doğal güzellikleri ve birliktelik ruhu içerisinde kent atmosferinden uzak bir gün geçirdi.

FOTOĞRAFLARIN DEVAMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ASFİM (Antalya, Spor ve Fitness Merkezlerin) ‘de Spora devam

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor imkanı sunduğu Antalya Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM) normalleşme süreciyle birlikte faaliyetlerine yeniden başladı. Vatandaşlar hijyen ve sosyal mesafe kuralları içerisinde spor yapabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kapatılan ASFİM merkezlerini normalleşme sürecinde etap etap hizmete açıyor. Pandemi kurallarına uygun hale getirilen ve dezenfeksiyon işlemleri titizlikle yapılan salonlarda hijyen kurallarına büyük önem veriliyor. İlk etapta Elmalı, Manavgat, Varsak, Kepez ve Konyaaltı ASFİM’ler, fitness kursuyla hizmete açıldı. ASFİM’lerde Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günü erkekler, Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri de kadınlar spor yapabiliyor.
HİJYEN VE SOSYAL MESAFE ÖN PLANDA
Merkezlerde spor yapacak vatandaşların sağlığı için gerekli tedbirler üst seviyede tutuluyor. Spor salonunu kullanacak vatandaşlar girişte ve çıkışta maske takıyor, salona giren her vatandaşın önce ateşi ölçülüyor. Vatandaşlar yanındaki getirdiği havlu gibi malzemelerini kullanabiliyor.
AYNI ANDA EN FAZLA 10 KİŞİ
Eğitmenler tarafından vatandaşlara Covid-19 önlemleri kapsamında salonda uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme yapıyor. Spor salonlarında yoğunluk oluşmasının engellenmesi amacıyla sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek sadece 10 kişi aynı anda spor yapabiliyor. Grup değişiminde bir saat ara verilerek salonunun yeniden dezenfekte ediliyor..
GÜVENLE SPOR YAPABİLİYORUM
ASFİM’de fitness kursuna gelen Ahmet Aydın, kendisinin de antrenör olduğunu pandemi sürecinde evde spor yapmaktan uzak kaldığını ifade ederek, “Normalleşme süresi başlayıp spor salonları ASFİM’e koşa koşa geldim. Burada hijyen ve sosyal mesafe kurallarına göre spor yapıyoruz. ASFİM’e girerken ateşim ölçüldü ve ellerimi dezenfekte ettim. Yanımda getirdiğim temiz ayakkabılarımı giydim ve havlumu aldım. ASFİM’de gönül rahatlığıyla sporumu yapabiliyorum. Büyükşehir Belediyesi’ne bizleri bu imkanları verdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ASFİM KAYITLARINA KALAN SÜRE

29 Ekim Cumhuriyet Kupası Turnuvaları büyük bir coşkuyla yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik kampı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, denize sahili olmayan ilçelerdeki öğrenciler için 22-23-24 Mayıs 2015 tarihlerinde gençlik kampı düzenledi. Denizle buluşan 200 öğrenci, çeşitli etkinliklerle unutulmaz bir tatil geçirdi

FOTOĞRAFLARIN DEVAMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik kampı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, denize sahili olmayan ilçelerdeki öğrenciler için 29-30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde gençlik kampı düzenledi. Denizle buluşan 200 öğrenci, çeşitli etkinliklerle unutulmaz bir tatil geçirdi

FOTOĞRAFLARIN DEVAMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.